Czarny Dunajec

Tatry i Podhale informacje - Czarny Dunajec

Czarny Dunajec

Leży nad rzeką o tej samej nazwie usytuowany jest w malowniczym miejscu, gdzie przed oczami mamy panoramę na cztery strony świata: od strony wschodniej rozpościera się widok na Pieniny, od północy widzimy piękne pasmo Gorców, natomiast od zachodu możemy upajać się widokiem na pasmo Babiej Góry, a od południa widnieje pasmo Tatr. Co ciekawe po za tymi pięknymi widokami na góry dookoła rozciąga się równina.

Czarny Dunajec w XVIII wieku zaliczany był do osad, gdzie odbywały się jarmarki. Mieszkańcy wzbogacili się na handlu. Natomiast od połowy XIX wieku Czarny Dunajec został zaliczony do miasteczek, świadectwem tego jest prostokąt rynku i typ zabudowy zwany ulicówką. Zachowane są tu przykłady dworku czarnodunajeckiego - murowanej, parterowej budowli z gankiem wspartym na okrągłych filarach.

Czarny Dunajec jest kolebką góralskiej kultury dźwięczącej muzyką oraz bogatej w zabytki materialne. Dziewicza przyroda która otacza całe miasteczko utrzymała się tu dzięki rozległym torfowiskom które tworzą przyjazny klimat. Jest to miejsce, można powiedzieć, że nawet raj dla osób szukających spokoju i wytchnienia.


{listaobiektownoclegowych}  

strona czytana 31282

POLECAMY NOCLEGI
Apartamenty przy potoku

Zapraszamy zadzwoń:607114110
więcej na www
U BARTKA

Zapraszamy na wypoczynek - dobra lokalizacja, piękne widoki, wygodne pokoje, konkurencyjne ceny!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919