Groń

Tatry i Podhale informacje - Groń

Groń

Jest to malowniczo położona wsieś podhalańska. Znajdują się na uboczu. Groń jest wsią położoną na wschodnim brzegu potoku leśnickiego. Nazwa wsi nawiązuje do położenia na stromym stoku. Na takim stoku jest zarówno część wsi zwana Kobylarzówką, nieco bliżej drogi Nowy Targ - Bukowina jak i pozostałe przysiółki potracone po wierchach na prawym brzegu potoku Leśnica.

Groń od 1973 roku jest w granicach administracyjnych Bukowiny Tatrzańskiej. Z wierchów Gronia można podziwiać krajobraz wiecznie zielony latem i śnieżnobiały zimą. Położenie Gronia sprzyja wędrówkom pieszym i rowerowym. Trasy nie są trudne a ponadto można odpocząć w ciszy z dala od zgiełku.
Piękne widoki na pasmo Tatr, na Podgórze Gliczarowskie, na Dolinę Nowotarską, Gorce i Spisz.
Atrakcyjne otoczenie przyrodnicze stanowi idealną bazę dla wszelkich form turystyki. Miłośnicy jazdy konnej mają do dyspozycji ośrodki jeździeckie oferujące szeroką gamę usług. Pola namiotowe to idealne miejsce dla osób ceniących spokój i osobisty kontakt z naturą.

Jesień to wspaniały okres dla wypraw na grzyby. Nietrudno znaleźć tu borowika, koźlaka, maślaka, rydze. Dla wielu przecież las jest najpiękniejszy właśnie wczesną jesienią, kiedy mieni się wielorakimi barwami a szelest liści pod butami wprawia w stan fantastycznego odprężenia.
Zimowa przyroda ofiaruje nam wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego, a także możliwość urządzania niezapomnianych kuligów i ognisk.
Wystarczy zrobić kilka kroków aby obcować ze wspaniałą naturą, z jej odgłosami i zapachem, oddychając świeżym powietrzem i zachwycając się wszechobecnym pięknem.


{listaobiektownoclegowych}

strona czytana 25603

POLECAMY NOCLEGI
U BARTKA

Zapraszamy na wypoczynek - dobra lokalizacja, piękne widoki, wygodne pokoje, konkurencyjne ceny!
więcej na www
Apartamenty przy potoku

Zapraszamy zadzwoń:607114110
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919